środa, 30 grudnia 2015

Jan Kuroń "Sprytna kuchnia czyli kulinarna ekonomia" - recenzja książki

    Bardzo ciekawa propozycja, wśród wydanych ostatnio książek kucharskich. Dostałam ją na urodziny - ale sama ją sobie zażyczyłam (z dwiema innymi - ale o nich kiedy indziej), gdyż byłam bardzo ciekawa jej zawartości.
   
sprytna kuchnia
   
 Książka Janka Kuronia to nie typowa książka kucharska - to ciekawy poradnik dla wszystkich spędzających czas w kuchni. Wiedza w niej zawarta w szczególności przyda się początkującym - idącym "na swoje" gospodyniom (i gospodarzom :)) domowym.

    Na początku znajdziemy ciekawe kompendium wiedzy o tym, co warto mieć na wyposażeniu kuchni - co jest niezbędne - a co tylko nie zawsze potrzebnym gadżetem. Następnie mamy wiele przydatnych porad na temat planowania posiłków i robienia zakupów "z głową" (i listą oczywiście).


Kuroń
   Ciekawy rozdział o robieniu zapasów i przechowywaniu żywności - tu pięknie opisane co przechowujemy w lodówce, a co poza nią i jak mrozimy żywność. 


książka Kuronia

  
Kuroniowie


   Mamy rozdział dotyczący kupowania lokalnego - wspieranie wytwórców z własnego otoczenia - lokalne kupowanie sprawia, że jemy naturalnie i tanio!
   Dowiemy się też z książki Kuronia, jak małym kosztem stworzyć dania wykwintne.
Bardzo ważne i ciekawe są również rozdziały o czasie i energii w kuchni oraz o marnowaniu żywności - wszystko to dotyka naszych kieszeni - i tu Jan Kuroń udziela wielu cennych rad, jak możemy ekonomicznie gotować.
   Każdy z rozdziałów jest opatrzony przepisami - są ciekawe i nieskomplikowane. Bardzo przejrzyście opisane i pięknie uwiecznione na zdjęciach.


przepisy Kuronia

kuchnia Kuronia
Jan Kuroń   
 Ostatni rozdział "na słodko" to przepisy Anety Kuroń - żony autora i też znakomitej kucharki, która jest "słodką" stroną tego duetu.


przepisy Kuroniowej Znajdziemy tu przepisy na podstawowe wypieki - m.in. ciasto kruche, biszkopt, bezę i różne kremy - podstawy, z których możemy korzystać dodając własną inwencję twórczą :)


przepisy na słodkości


Książka jest wyposażona w dodatkowe materiały multimedialne. Przy pomocy aplikacji TAP2C możemy na smartfonie lub tablecie obejrzeć zdjęcia lub filmiki - np. jak oskórować rybę :)


aplikacja TAP2C
   Podsumowując -  książka Kuroniów to świetna propozycja z mnóstwem ciekawych porad, by przygotowane przez nas posiłki były nie tylko smaczne, ale również ekonomiczne.

przepisy


przepisy Kuronia4 komentarze: