wtorek, 17 grudnia 2019

"Filmowe menu" - recenzja i konkurs

"Kinowe i telewizyjne jedzenie pełni tak samo istotną rolę, jak kinowi czy telewizyjni bohaterowie. Ma swój własny styl, a czasem zasadnicze znaczenie w łączeniu różnych historii; bywa istotne w scenach pełnych emocji, a także służy jako wyjątkowa oprawa miejsca, czasu i ogólnego ducha opowieści, i na zawsze zapada w pamięć widza" - tak we wstępie "Filmowego menu" pisze sam autor - Andrew Rea.I ma absolutną rację :) Któż z nas nie pamięta czekoladowych trufli z "Czekolady" , lodów orzechowych z "Rzymskich wakacji" , czekoladowego kurczaka ze "Śniadania u Tiffany'ego" czy kremowego piwa z "Harry'ego Pottera?

Z pomocą książki popularnego youtubera możecie odtworzyć ponad 40 przepisów inspirowanych wielkimi dziełami kina - spróbować burgerów z "Pulp Fiction" , waniliowego kremu brulee z "Amelii" czy orgazmicznej kanapki z "kiedy Harry poznał Sally". 
Wszystkie przepisy są prosto napisane, okraszone pięknymi zdjęciami i anegdotami filmowymi - wspaniała gratka zarówno dla miłośników kuchni, jak i kina :) 


 Polecam Wam zaznajomienie się z książką .

                   A teraz niespodzianka - Wydawnictwo Laurum ufundowało  
                                        aż 3 egzemplarze książki dla Was :) 

                                      Co należy zrobić by móc je wygrać? 

Przede wszystkim odwiedzić  mój  facebookowy fan page (możecie przy okazji polubić stronę, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście!). Udostępnijcie post konkursowy przypięty na górze i pod postem napiszcie, jaka jest Wasza ulubiona scena z filmu - lub cytat - związany oczywiście z jedzeniem lub piciem :) 
Autorzy 3 najciekawszych wypowiedzi otrzymają nagrody od Wydawnictwa Laurum 

Konkurs trwa do 21 grudnia do północy . Zwycięzców ogłoszę na FB  już 22 grudnia i przekażę dane do wysyłki do Wydawnictwa.
Wybór zwycięzców jak zwykle będzie subiektywny :)  

Nagrody wysyłamy tylko na terenie Polski.Tytuł: "Filmowe menu"
Autor: Andrew Rea
Wydawnictwo: Laurum
Ilość stron: 128
Cena: 54,90 PLN
Oprawa: twarda

Zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku oraz śledzenia na Instagramie 

2 komentarze:

  1. "przyprawą potrawy jest głód" Cyceron

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. proszę o zgłoszenie pod postem na fb - cytat lub scena i tytuł filmu

      Usuń